Пошук
  • Майбутнє Лозівщини

Як розділити будинок або квартиру між власниками

У житті багатьох людей настає момент, коли спільне проживання з родичами стає неможливим, спочатку рідкісні конфлікти і сварки переростають у постійні скандали і докори.


Саме тоді треба замислитися над розподілом загальної квартири або будинку на два окремих об'єкти нерухомості. Переваги розділу безсумнівні, а саме:


1. виділення частини будинку/квартири в окремий простір для особистого проживання;

2. можливість виселення будь-якої особи, яка претендує на вашу житлову площу;

3. захист вашої частини будинку/квартири від родичів за допомогою поліції;

4. можливість прописати у свою частину члена своєї сім'ї;

5. можливість робити на свій розсуд ремонт, реконструкцію або перепланування;

6. можливість розділити особові рахунки з комуналки;

7. приватизація землі без згоди сусідів.


Плюси розділу будинку або квартири можна перераховувати і далі, головною особливістю розділу є трансформація часткової власності (часток у вашому правовстановлюючому документі) в квадратні метри. Наприклад, ви володієте ½ частиною будинку. Частина - це лише віртуальна частка на папері, ви і ваші сусіди можуть проживати в будь-якій кімнаті в будинку. Співвласники об'єкта нерухомості можуть в будь-який момент прийти в ваші кімнати і облаштуватися в них.


Після розділу Ви будете володіти окремим об'єктом нерухомості з новою адресою і чітко визначеними квадратними метрами в правовстановлюючих документах та технічному паспорті.


При цьому важливо пам'ятати, що поділ будинку/квартири може бути як в добровільному, так і в судовому порядку.


Як же правильно здійснити розділ житлової нерухомості при спільній власності в 2020 році? 


Якщо ваші сусіди не проти добровільного порядку, вам слід для початку отримати в бюро технічної інвентаризації висновок про можливість розділу будинку. З таким висновком і новим технічним паспортом (вже на окрему частину) необхідно у нотаріуса укласти договір про поділ будинку, який в свою чергу підлягає нотаріальному посвідченню. Наступною і передостанньою стадією добровільного розділу будинку є присвоєння нової адреси. Цим займається відділ органу місцевого самоврядування, в сферу компетенції якого входить присвоєння нових адрес об'єктам нерухомості. Фінальною стадією є реєстрація за вами права власності на вашу частину будинку з новою адресою на підставі договору про поділ будинку в реєстрі прав на нерухоме майно. Зробити це можна у того ж нотаріуса, у якого ви запевняли договір про поділ будинку, або через центр надання адміністративних послуг, що може бути істотно дешевше.


Що стосується судового порядку поділу, то механізм аналогічний, при цьому рішення суду замінює договір про поділ будинку. Але ви все одно зобов'язані отримати висновок про можливість поділу об'єкта нерухомості, новий технічний паспорт і рішення органу місцевого самоврядування про присвоєння нової адреси. Після цього документи подаються для реєстрації вашого права власності в реєстрі прав на нерухоме майно.


Важливо пам'ятати, розділ квартири в більшості випадків неможливий через суперечності такого розділу державним будівельним нормам. Неможливо в квартирі зробити два окремі входи, адже практично завжди це має на увазі втручання в опорні конструкції житлового будинку і може спричинити аварійний стан. Вихід існує - це встановлення порядку користування квартирою. Це щось середнє між спільною власністю і розділом, а саме на папері ви залишаєтеся власником частки, а не окремих квадратних метрів, а на практиці вам в користування будуть виділені окремі житлові кімнати, на дверях яких ви можете повісити замок, і розділені особові рахунки з оплати комунальних послуг. По суті, виходить комунальна квартира з виділенням коридору, ванної та кухні в спільне користування. Якщо у Вас виникнуть труднощі з розділу майна, ви завжди можете звернутися до адвоката.

7 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Лекція на тему позбавлення батьківських прав від Євгена Ріяко

Голова громадської організації "Майбутнє Лозівщини" Євген Ріяко прочитає вам невеличку лекцію на тему позбавлення батьківських прав, а якщо у Вас залишилися будь-які питання - ви можете або написат

 

 

lozova2020@gmail.com

+380501964547

Наша адреса: 

Лозова, мікрорайон 4, будинок 41А, «Торговий комплекс» навпроти Лотоса.

  • Instagram
  • Facebook Social Icon