Пошук
  • Майбутнє Лозівщини

Частина семінару 13.03 про створення ОСББ

Для чого придумали ОСББ?


Найзацікавленіші в створенні на базі свого будинку ОССБ - мешканці багатоповерхових будинків, тому що вони експлуатують комунальні комунікації - буквально користуються будинком.


Що необхідно для створення ОСББ?

1 - повинна сформуватися ініціативна група. В одному будинку може бути тільки одне ОСББ.


2 - статут


3 - протокол загальних зборів ОСББ


4 - список учасників голосування

5 - реєстраційна заява (збори за це не стягуються, тому реєстрація безкоштовна)


Механізм дій:


- необхідно оповістити всіх мешканців будинку про бажання створити ОСББ, у звернення мають бути прописані всі питання, щодо ОСББ.

- треба вибрати членів правління ОСББ, які будуть домовлятися з підрядниками, комунальними підприємствами


- обрати членів ревізійної комісії, які контролюватимуть розподіляєте коштів членами правління.


Увага! За створення ОСББ повинні проголосувати мінімум 50% мешканців будинку, цього достатньо, щоб організувати ОСББ. Частина мешканців можуть бути проти, але 50% "за" досить, щоб оформити ОСББ.


ТОП-питань щодо ОСББ


- Чи має право бути головою ОСББ людина, яка не живе в цьому будинку?


До складу правління будинку повинен входити мешканець будинку, але при цьому можна домовитися і з не мешканцями будинку на роль управителя і голови. Право голосу на зборах мають тільки мешканці, а ось керуючими можуть бути не мешканці будинку, як людина, так і організація. Є окремий суперечливий момент - через те, що ОСББ мало, і існують вони досить недовго, тому в багатьох питаннях ще є спірні моменти.


- Чи заробляє хтось, створюючи ОСББ?


Ні, тому що ОСББ - неприбуткова організація. Можна отримати дохід від використання прибудинкової території, але цей прибуток розподіляється в бюджеті ОСББ, а не йде комусь особисто в кишеню. Рішенням загальних зборів можна організувати зарплату керуючим і членам ревізійної комісії ОСББ.


Кошторис ОСББ теж вибирається та голосується на загальних зборах. Будь-який житель ОСББ має право попросити копії будь-яких з документів ОСББ. Кошторис формує управління, але затверджується кошторис тільки загальними зборами ОСББ. Якщо кількість голосів не набирається, то жителі залишають зауваження, і кошторис переробляється.


- Якщо житель не може прийти, він може оформити довіреність на довірену особу.


Житель може оформити довіреність тільки нотаріально.


- Чи може один мешканець протистояти всьому ОСББ? Чи може він піти в суд, наприклад?


До суду він піти може, але якщо рішення ОСББ не порушують закони України, то виграти він суд не зможе.
Слухачі на семінарі- Що робити з неплатниками?


Повинен бути підтверджений факт несплати, і розмір суми. З цими документами треба йти до суду.


- У випадку з наявністю в ОСББ муніципальної квартири (людина прописана, але там не живе), на якій накопичується борг, що робити?


З муніципальних квартир, якщо там давно не живуть, мешканців можуть вписати через суд. Це якщо людина там не живе 6 місяців, але подати заявку в суд може тільки міськрада. Чіткого рішення немає, тому є порада - написати колективне звернення до міськради, і нагадати про цю квартиру. Якщо міськвлада не реагує, можна написати скаргу в прокуратуру, де можуть зреагувати на бездіяльність гміської ради.


- Що робити, якщо квартира приватизована, господиня померла 12 років тому (в оселі прописаний син алкоголік, який у квартирі не живе)?


Знову ж звертатися до міської влади, яка через суд забирає права на квартиру собі, і її можуть продати вже місту, або ж ще якось розпорядитися майном. Але так як спадкоємець є, і він прописаний, але він не з ОСББ, то з нього, на жаль, нічого взяти не можна. Далі почались питання від слухачів та дискусія щодо питань про ОСББ.11 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Лекція на тему позбавлення батьківських прав від Євгена Ріяко

Голова громадської організації "Майбутнє Лозівщини" Євген Ріяко прочитає вам невеличку лекцію на тему позбавлення батьківських прав, а якщо у Вас залишилися будь-які питання - ви можете або написат

 

 

lozova2020@gmail.com

+380501964547

Наша адреса: 

Лозова, мікрорайон 4, будинок 41А, «Торговий комплекс» навпроти Лотоса.

  • Instagram
  • Facebook Social Icon