Пошук
  • Майбутнє Лозівщини

Частина виступу Андрія Стеценко про ДТП.

Ми всі активні учасники дорожнього руху, навіть якщо ми просто пішоходи, або користуємося громадським транспортом. Є золоте негласне правило - пішохід не завжди правий. Пішохід є активним учасником руху, тому він повинен переконатися, що своїми діями він не створить небезпеки ДТП. Із чого починається ДТП? ДТП - це дорожня пригода, після якої відбувається пошкодження транспортних засобів або страждає здоров'я людини. Коли водій у темну пору їде біля пішохідного переходу, він повинен переконатися, що людей немає.

Припустимо, сталася ДТП і людину збили на пішохідному переході. Бувають моменти, коли водій їде з допустимою швидкістю, але пішохід вибігає на перехідний перехід. Щоб встановити повну картину аварії, проводять автотехнічну експертизу з трьома питаннями: - Які правила порушив водій?

- Які правила порушив пішохід?

- Чи була технічна можливість загальмувати і уникнути ДТП?

А що стосовно пішохода? Вивчається схема його руху: ділянка, де він пройшов, його швидкість. І якщо пішохід, наприклад, перебіг дорогу по діагоналі, то буде неправий вже він.

Що необхідно знати, коли відбувається ДТП: 1. Коли відбувається ДТП, приїжджає слідчо-оперативна група. Якщо ДТП відбувається за участю 2 і більше автомобілів, і постраждали тільки машини, приїжджають тільки співробітники поліції. Якщо є інформація, що постраждала людина, виїжджає слідчо-оперативна група. Якщо більше 5 осіб, то приїжджає слідчий із Харкова.

2. У цей момент складається низка документів. Усі учасники мають доступ до перших документів: 1 схема ДТП (документ виглядає як звичайний лист, де намальована дорога, і зі слів водіїв або свідків малюється схема ДТП). Ця схема - один із найважливіших документів. Розташування машин замірюють і прив'язують повідповідно до осей Х і У до нерухомих об'єктів, наприклад до будинків. Дуже важливо переконатися, що в цьому листі все зафіксовано правильно.3. Крім схеми все фотографується. 4. Записують пояснення від свідків і учасників ДТП. Не поспішайте давати показання, якщо перебуваєте під стресом. Краще дайте свідчення потім, у суді.

Коли матеріал склали, то стає зрозуміло, що якщо є тяжкі наслідки (шкода), то справу передають слідчому, відкривається кримінальне провадження. Це займає не менше двох місяців. Кожен учасник приїжджає до слідчого і розповідає свою версію події. Дуже часто люди помиляються. До проведення слідчого експерименту дуже важливо ретельно підготуватися. Розразовують усе за формулою, і в результаті або винна одна сторона, або обидві сторони. Або ж справа сильно затягується, і слідчий в результаті пише «винного встановити не вдалося». Таке, на жаль, відбувається часто. Якщо є летальний результат, проводять додаткові експертизи. За виглядом речей, взуття та одягу, можна зрозуміти, в якому стані перебувала людина відносно до машини, щоб перевірити слова учасників і свідків ДТП.

Приклад Зайцевої та Дронова - там по відеозаписах обчислювали швидкість розташування та інші деталі ДТП. Стосовно Зайцевої не могли довго встановити швидкість, бо з відеозапису не видно частину відстані перед ДТП, але з бортового комп'ютера машини встановили, що швидкість під час зіткнення була 106 кілометрів, але на відеозаписах швидкість була більше.

Страхові випадки: Протягом доби необхідно зателефонувати в страхову компанію. Вказати місце час, всіх учасників, страховий поліс іншого учасника аварії. Важливо: ніколи не страхуйте машини у агенств, у яких реклама на машинах на узбіччі. Це недобросовісні контори. Краще реєструйтеся у великих відомих компаніях. Після того як повідомили страхову, протягом трьох днів вам треба прийти в офіс і все вказати в письмовому вигляді, і тоді чекаємо оцінювача.

Є два види оцінок - страхові компанії і державні. Ті, хто працюють самі від себе - вони зазвичай вважають чесно, тому що їм немає вигоди.

Страховики від компанії можуть занижувати вартість, щоб скоротити витрати на страховку. У випадку коли державна компанія робить оцінку, її ніхто оскаржувати не буде. Порада: коли людина виїжджає на слідчий експеримент і намагається придумати щось, чого не було, то краще цього не робити. Ви можете загнати самі себе в кут, тому що більшість речей можна перевірити експертним шляхом.

Окремо давайте розглянемо водіння в стані алкогольного сп'яніння. Якщо вас зупинили, і ви, наприклад, пили вчора. То перше, що треба пам'ятати, якщо вас зупиняють співробітники поліції і пропонують перевірку, ніколи не відмовляйтеся від перевірки. Чому? Якщо людина повністю твереза, але в присутності понятих і поліції ви відмовляєтеся від перевірки, то ви автоматично вважаєтеся п'яним. Це можна звичайно оскаржити в апеляційному суді, але це вдається вкрай рідко.

Питання: якщо зупиняють і кажуть «дуй», а я хочу поїхати до фахівця, що робити? Уточнюйте, чи ведеться запис на бодікамери. Не розмовляйте на підвищених тонах. Спокійно повідомте, що хочете пройти перевірку в медустанові. Якщо, припустимо, правоохоронці починають розповідати, що не треба, ви вказуєте це в письмовому поясненні. У цій ситуації складається адмінпротокол. Про ваше прохання вказуйте і там, і там. Після цих документів самі їдьте в наркокабінет і кажуть: мене зупинили, я хочу пройти огляд. Здайте всі аналізи, і коли у вас буде перевірка та акт. І в разі суду (це в гіршому випадку) - у вас буде повна база захисту. Поліцейські повинні відвезти вас на їхній машині в лікарню. Назад везти не зобов'язані.

Питання: що робити, якщо неможливо викликати адвоката? Якщо ніхто не постраждав, окрім «заліза». Перше - складається європротокол, без поліції, самостійно. До страхового полісу додається європотокол, ви можете знайти його шаблон в інтернеті. Головна умова європротоколу - одна зі сторін повністю визнає себе винною!

Питання - якщо у жодної зі сторін немає страхового поліса? Якщо це потерпілий, то не страшно, а якщо винуватець, тоді виплачує він сам або моторно транспортне бюро.

Коли відбувається ДТП з доставлянням людини в лікарню? До первинного діагнозу-рентгену, поки не встановлять, що сталося з постраждалим, якого типу завдана шкода, до того часу машину забрати на штрафмайданчик не можуть. Але в цілому автомобіль поміщається на штрафмайданчик, щоб не приховати сліди злочину з машини, щоб на експертизах побачити, що сталося з машиною. Пам'ятайте, зберігання на стоянці є безкоштовним. Нічого платити за нього не треба. Єдине, що може оплачуватися - це евакуатор. 600 гривень ця послуга коштує в Харкові.

Порада - сфотографуйте все в машині, заміряйте рівень палива, витягніть акумулятор.

Окремо треба знати, що є таке поняття, як судова практика. Якщо раніше, коли відбувалася ДТП, ви розуміли що можна звернутися або до страхової компанії, або безпосередньо до винуватця аварії. Зараз - тільки до страхової компанії. Краще переплатити за гарний поліс у хорошій страховій компанії. Якщо у винуватця немає страхової, то немає сенсу відразу судитися. Якщо на людині є зареєстроване майно, знайти витяг із його майном, і якщо воно є, орієнтуватися на це.

Наприкінці лекції слухачі ставили свої питання, а після - консультувалися з Евгенієм Ріяко по питанням землі.


12 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Лекція на тему позбавлення батьківських прав від Євгена Ріяко

Голова громадської організації "Майбутнє Лозівщини" Євген Ріяко прочитає вам невеличку лекцію на тему позбавлення батьківських прав, а якщо у Вас залишилися будь-які питання - ви можете або написат

 

 

lozova2020@gmail.com

+380501964547

Наша адреса: 

Лозова, мікрорайон 4, будинок 41А, «Торговий комплекс» навпроти Лотоса.

  • Instagram
  • Facebook Social Icon