Пошук
  • Майбутнє Лозівщини

Тези з виступу фахівця на семінарі "Борг чи кредит перед банком - як вийти з ситуації без витрат?"

Кредитні споживчі карти. Проблема, з якою багато хто стикається. Оформив кредитну картку, скористався, а за кілька років зіткнувся з тим, що сума кредитного боргу може зрости від 2 тисяч до 100 тисяч. І, не дивлячись жодні ваші заяви, банк продовжує нараховувати претензії.

Ми хочемо дати відповіді на найбільш поширені питання:


1. Чи можна оформити такий кредит інтернетом? Наскільки цей спосіб отримання законний? За діючими нормами, це законно. Людина відправляє інформацію в банк, той обробляє дані і видає кредит.


2. Чи можете ви відмовити банку в знятті кредитних грошей онлайн? Ні, тому що ця процедура законна та погоджена.


3. Коли закінчаться списання? Банк не може стягнути кошти з вас, якщо після закінчення часу дії карти пройшло три роки. Зверніть увагу - на зворотному боці картки прописаний термін її дії.4. Як боротися з колекторами? Чи можна розпчати кримінальну справу за статтею "шахрайство"? У ситуації, коли ви відчули тиск колекторів, найефективніший спосіб захисту - звернутися до адвоката. Він напише до поліції та прокуратур скаргу на колекторів. Важливо дати зрозуміти, що ви будете боротися за кредит у правовому полі. Фахівець також повідомить банк листом після заяв в поліцію і прокуратуру.

5. Наскільки законно залякувати родичів тих, хто взяв кредит? Відповідь одна - такі дії незаконні. Відповідальність несе тільки особа, яка взяла кредит, родичі і близькі люди ніякої відповідальності не несуть. Навіть якщо вам приходить ніби-то судове рішення, зверніть увагу, воно правове, тільки якщо є печатка суду і підпис судді, який вів справу. Ті «судові справи», які надсилає банк - просто спроба налякати. Зазвичай після заяв у поліцію і прокуратуру, банк перестає намагатися налякати вас колекторами і листами.


6. Що буде з кредитом людини, яка померла та не встигла виплатити борг? Законодавством України передбачено, що спадком того, хто був винен, наприклад квартира або машина, нотаріус може виплатити борг померлого спадщиною. Ви берете на себе відповідальність за кредити після смерті тільки спадковим майном. Банк має вчасно направити лист нотаріуса з приводу боргу.


7. В якій ситуації банк може забрати квартиру? Треба розуміти, що невеликі кредити (до 20 тисяч) - нічим не забезпечені, тому забрати майно можуть тільки через суд. Без суду не лякайтеся ніяких страшилок від банків. Але якщо ви берете велику суму в кредит, і під гарантію виконання зобов'язань, то ви передаєте банку квартиру. Тоді без рішення суду банк МОЖЕ забрати ваше майно. Як це працює? Банк звертається до нотаріуса, передає документи, що підтверджують борг, і нотаріус переоформляє майно.


8. Що відбувається з боргом, і хто повинен його виплачувати, якщо в родині кредит виплачував чоловік, але родина розлучається? Як після розлучення ділиться нерухомість, якщо вона оформлена на одного з подружжя? Майно, куплене в шлюбі, - це спільне майно. І воно ділиться навпіл, незалежно від того, хто платив кредит. Але після виплати кредиту один із подружжя має право відсудити половину виплаченого кредиту.


9. Ситуація з поручителем - якщо кредит не виплатили, чи буде суд над поручителем? Що може зробити поручитель? Коли підписуєш такі документи, необхідно розуміти, що саме ти підписуєш. Поручитель теж несе відповідальність за кредитом. Коли боржник не виконує свої зобов'язання за договором, друга особа (поручитель) несе додаткову відповідальність. Банк може загрожувати поручителю і вимагати з нього виплату. "Відбитися" від цього можна, але за умови, що дата виплата кредиту прострочена. Тому радимо бути уважним при підпису доручень.


10. Чи є сенс вести переговори з банком? Спілкуватися з банком необхідно! Незалежно від того, хто кредитор. Головний аспект, щоб переговори були конструктивними. Тому необхідно залучати юриста, який спеціалізується на цих питаннях. Переговори дають свої результати, сума може зменшиться з 200 тисяч до 10.


11. Суму, яка була взята у банку (тіло кредиту) завжди треба повернути? Якщо ви підписували при отриманні кредитної картки, як наприклад в Приватбанку, тільки один документ, то в судах можна відбити всі ці відсотки.


12. Куди платити, якщо банк, у якого брали кредит закрився? Ваш кредит не зупиняється, коли закривається банк! Ваш кредит передається або в інший банк, або в колекторську фірму. Після закриття вашого банку призупинить виплати, поки не дізнаєтеся хто викупив кредит.

13. Чи правда, що можуть не випустити за кордон, якщо є борги? Поки не було суду, і вас не викликали туди, обмежити у виїзді з країни вас не можуть. Але, якщо суд був, і рішення суду передали в державну виконавчу службу, то є шанс, що обмежать. Але це виняткова ситуація. Коли банки пишуть у листах, що вже обмежили в переміщенні, ви маєте розуміти, поки не пройшов суд, обмеження не працює


14. Кримінальна відповідальність через борг буває? Залучити боржника до кримінальної відповідальності майже нереально.


15. Погрози від колекторів через чужий борг, що робити? Люди, оформлюючи кредит, часто дають дані роботодавців, і тоді колектори починають погрожувати роботодавцю. Як писати заяву в поліцію і прокуратуру, якщо невідомо, хто погрожує, і хто взяв у борг? Необхідно встановити, кому належить борг. Якщо ви не знаєте, хто всі ці особи, пишіть заяву в поліцію про те, що невстановлені особи телефонують з погрозами. Ефективність звернення низька, але інших правових варіантів вирішення проблеми немає.


14. Строки і суди. Важливий момент: треба фіксувати всі листи. Банк має право звернутися до суду лише протягом трьох років після першого листа. Показуємо судді перший лист, і суддя відхиляє запит банку.


15. Що робити, якщо гроші колекторам виплатили, а банк або колектори стверджують, що виплату не отримали? Якщо ви отримали документ, що ваш кредит був викуплений, то тоді можна виплачувати тим, хто викупив кредит, а не старим кредиторам або на якісь інші реквізити. Відповідно до цього документа нікому іншому виплачувати кредит не треба. Після семінару фахівець відповів на особисті запитання відвідувачів :


32 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Лекція на тему позбавлення батьківських прав від Євгена Ріяко

Голова громадської організації "Майбутнє Лозівщини" Євген Ріяко прочитає вам невеличку лекцію на тему позбавлення батьківських прав, а якщо у Вас залишилися будь-які питання - ви можете або написат

 

 

lozova2020@gmail.com

+380501964547

Наша адреса: 

Лозова, мікрорайон 4, будинок 41А, «Торговий комплекс» навпроти Лотоса.

  • Instagram
  • Facebook Social Icon