Пошук
  • Майбутнє Лозівщини

Пенсії підприємцям

Пенсійне питання для працюючої людини зрозуміле і просте. Працюй офіційно - отримуй пенсію за трудовий стаж, а після досягнення пенсійного віку регулярні виплати. Останнім часом в нашій країні стає популярною підприємницька діяльність. Громадян не влаштовує офіційна зарплата, вони прагнуть заробити більше. Наявність талантів або бажання розвивати щось нове вже давно приносить непоганий прибуток тим, хто вчасно скористався своїм шансом. За статистикою, цікава ідея і її якісна реалізація приносять гроші кожному п'ятому громадянину нашої країни.

Хто такий підприємець? Підприємець - особа, яка офіційно зареєструвала в відповідних органах свою справу в сфері виробництва, торгівлі, наданнi послуг, справно платить податки і соціальні виплати. Є кілька форм власності, оформлені в залежності від виробничої потужності підприємства, складності робіт і кількості співробітників:


ФОП (фізична особа-підприємець). Тільки фізичні особи, один засновник, повна відповідальність за діяльність і майно.

ПП (приватний підприємець) Юридична особа, один або кілька власників, розподіл відповідальності.

АТ (Акціонерне товариство) Кілька акціонерів, мінімальний капітал в сумі 1250 мінімальних заробітних плат (діляться номіналом акцій), не несуть відповідальності своїм майном за діяльність АТ.

ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). Юридична особа, кілька власників, вільний мінімальний капітал.

Оформити всі необхідні документи і займатися підприємницькою діяльністю може особа, яка досягла 18 років.

Як нараховується пенсія ФОП? Ця категорія населення отримує прибуток, але дивиться в майбутнє. Як відбувається облік трудового стажу громадянина, який не завів трудову книжку? У нашій країні цю чудо-книгу ще не скасували. Перед організацією власної справи або вже після її активного розвитку людина задається простим питанням: "Як нараховується пенсія підприємцям?" Може потрібно самостійно накопичити на безбідну старість, або все ж держава подбала про тих, хто приносить непогані доходи. У разі офіційного оформлення та сплати податків підприємцю обчислюється страховий стаж за усі роки ведення подібного бізнесу, а в наслідку і пенсія.


У нас часто зустрічається чорна сторона підприємницької справи - це неоформлені особи, які не платять офіційні податки і соціальні виплати. У цьому випадку сподіватися на будь-які привілеї по досягненню пенсійного віку від держави не потрібно.


У жовтні цього року Кабінет Міністрів України чітко визначив ,як фізична особа-підприємець може отримувати обов'язкове пенсійне страхування без трудової книжки. Кабмін оформив Постанова "Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній". Саме цей пункт відведений ФОП. Зміни минулого року стали позитивним моментом для ФОП у всій конструкції пенсійної реформи.

Нюанси нарахування пенсій для підприємців Пенсійна реформа в Україні стартувала і підприємницьку діяльність не обійшла стороною, але як саме реагувати величезній кількості працездатних громадян на такі зміни? У нашій країні подібні реформи не завжди можуть піти на користь, якщо розібратися.


Отже, як нараховується пенсія підприємцям у 2019 році? Постанова № 573 вказує на те, що з 1998 до 2003 року підприємці могли отримувати пенсійні виплати на основі трудового стажу і обов'язкового атрибута - довідки про заняття підприємницькою діяльністю. З початку 2004 по кінець 2018 року виплата буде гарантуватися тільки при офіційній сплаті страхових платежів. Кількість виплачених сум не має значення. Останнє, особливо важливо для підприємців різної форми власності.


Два періоди важливі для обчислення підприємцям, які вже тривалий час займаються самостійно бізнесом на офіційній основі. Перерахунок пенсії підприємцям буде виконуватися на основі двох періодів, за правилами кожного.


Система страхових внесків з 2004 року давала можливість підприємцю справно платити кожен місяць або опустити будь-який період. В такому випадку в рахунок пенсійних обчислень пізніше будуть прийматися тільки ті місяці, які були сплачені. Виплата повинна дорівнювати мінімально допустимому розміру або перевищувати її, за бажанням підприємця. Пенсія приватного підприємця в 2019 році в Україні може становити не тільки мінімально допустиме обов'язкове страхування, але і більше. Підприємці-єдинники в 2010 році отримали можливість доплачувати до обов'язкового розміру страховки. Привілеї такої самостійної доплати істотно змінили стан реформи для підприємця. Фактична сума внесків до Пенсійного фонду України була меншою, ніж мінімальний розмір. Сьогодні, пенсія підприємця-єдинника стала не тільки паперовим законом, але і реальністю.


Інша сторона медалі - це підвищення страхових виплат. Підприємець-єдинник зобов'язаний, згідно із законодавством, сплачувати мінімальні страхові внески не менше мінімального порогу. У разі постійної сплати мінімального внеску, підприємця 1-ї категорії чекає мінімальний розмір пенсії в майбутньому.


Таким чином, для нарахування пенсії після досягнення пенсійного віку, підприємець повинен сплачувати страхові внески, не менші за мінімальний. У разі можливості та бажання сума може бути більше. Обов'язково стежте за тим, чи потрапляють гроші в потрібний фонд і враховується при розрахунку. За відсутності будь-яких даних підприємець може отримати довідку про розміри сплачених податків за місцем реєстрації. За бортом законодавства залишилися тільки ті підприємці, які вже вийшли на пенсію. Як її оформити і довести свою діяльність - залишається загадкою. Чи буде враховуватися ведення трудової діяльності і як вона може вплинути на суму пенсії - це для нас загадка.

10 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Лекція на тему позбавлення батьківських прав від Євгена Ріяко

Голова громадської організації "Майбутнє Лозівщини" Євген Ріяко прочитає вам невеличку лекцію на тему позбавлення батьківських прав, а якщо у Вас залишилися будь-які питання - ви можете або написат

 

 

lozova2020@gmail.com

+380501964547

Наша адреса: 

Лозова, мікрорайон 4, будинок 41А, «Торговий комплекс» навпроти Лотоса.

  • Instagram
  • Facebook Social Icon